Asociace byla požádána řešit dluhy ve Slavii

20.03.2014

Dlouho se o tom jen šuškalo, až vše nakonec stejně vyšlo na povrch. Vedení pražské Slavie dlužilo v minulé sezoně svým hráčům nevyplacené mzdy. Někteří z nich se proto obrátili s žádostí o pomoc na hráčskou asociaci, která už předtím pomohla vyřešit dva větší případy. Finanční potíže měl klub delší dobu. Přesný počet hráčů, kterým sešívaní dlužili peníze, prozrazovat CAIHP nechce.

„První krok byl ten, že jsem předložil Pepovi Řezníčkovi, jako šéfovi smírčí komise, podnět k zahájení řešení situace,“ prozradil v březnu Marek Černošek, šéf CAIHP, s tím, že je v kontaktu se Slavií a prvotním cílem asociace bylo to, aby se vše vyřešilo vzájemnou dohodou.

„Věřím, že se budeme schopni dohodnout. V opačném případě by to nebyla dobrá reklama ani pro klub, ani pro extraligu,“ řekl Černošek. A potvrdil, že se nejedná jen o jeden případ. „Chceme to vyřešit po dobrém a dohodnout se. Slavii jsme požádali, aby se k věci postavila čelem a své závazky vyplývající ze smluv splnila. Na určitých krocích už jsme dohodnuti. Doufejme, že slib splní a další kroky nebudou potřeba.“

TOP