Asociace podepsala memorandum se svazem

15.03.2014

Asociace podepsala memorandum o spolupráci s ČSLH. Obě strany to potvrdily na tiskové konferenci v hotelu Grandior. Principem spolupráce je společná odpovědnost za rozvoj profesionalismu v českém hokeji. CAIHP by prostřednictvím svazu měla vyjednávat a uplatňovat vliv vůči Mezinárodní hokejové federaci (IIHF) a dalším obdobným organizacím za účelem prosazení společných zájmů.

„Jsem rád, že jsme dospěli k tomu, na čem jsme přes rok pracovali. Pevně věřím, že je to krok, který nás jako asociaci posune vpřed při možnosti jednání o našich zájmech,“ řekl za výkonný výbor CAIHP její šéf Marek Černošek. Josef Řezníček, zástupce ČSLH a ředitel extraligy, dodává: „Podstatou toho všeho je, abychom český hokej ještě více pozvedli.“

Součástí memoranda je zároveň zřízení hráčské komise zapadající do struktur ČSLH, která by měla přispět k ochraně zájmů a možnosti aktivní komunikace mezi členy asociace a svazem. Hokejový svaz tímto uznává CAIHP coby organizaci hájící práva a zájmy profesionálních hráčů ledního hokeje, působících v České republice.

„Této dohody si velmi vážíme, protože možností hráčů aktivně se podílet na dění v českém hokejovém prostředí se dostáváme na úplně jinou úroveň,“ tvrdí Josef Voltr z výkonného výboru CAIHP. „Věřím, že to výrazně přispěje jak rozvoji mládeže, tak uplatnění samotných hráčů v jejich další životní fázi po aktivní kariéře,“ doplnil Černošek.

CAIHP svoji činnost oficiálně zahájila loni v srpnu a od té doby ji aktivně rozvíjí. V sezoně se podílela na pozitivním vyřešení několik sporů mezi extraligovými kluby a jejich hráči a plánuje další aktivity.

TOP