CAIHP slaví velký úspěch. Smírčí komise ČSLH zneplatnila výpovědi dvou hráčů Mountfield HK

21. 4. 2020
Smírčí komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) na svém jednání v pondělí 20. dubna rozhodla o neplatnosti výpovědí hráčských smluv ze strany Mountfield HK. Klub je v polovině března doručil pěti svým hráčům se zdůvodněním zásahu vyšší moci a návazného předčasného ukončení Tipsport extraligy. Česká asociace hokejistů se ihned zastala dvou svých členů a iniciovala podání návrhu na zahájení smírčího řízení, které skončilo úspěchem hráčů. Prezident CAIHP tento výsledek označil za jeden z dosavadních největších úspěchů hráčské asociace.

„Od začátku jsme tyto výpovědi považovali za neoprávněné, nepodložené a neúčinné. S nadšením jsme přijali oznámení Smírčí komise Českého svazu ledního hokeje, že je výpověď neplatná a hráčské smlouvy našich dvou členů z tohoto důvodu nezanikly,“ informuje o výsledku prezident CAIHP Libor Zbořil.

Rozhodnutí Smírčí komise je konečné a v ČSLH proti němu není odvolání. Takový výsledek byl oznámen oběma stranám sporu. „Od první chvíle jsme upozorňovali na to, že jednostranné výpovědi nejsou konstruktivním řešením neblahé situace, která zasáhla nejen hokejové kluby, ale každého z nás. Naopak jsme iniciovali hledání kompromisu, což se ukázalo jako funkční v řadě klubů,“ připomíná prezident CAIHP a dodává: „V tuto chvíli musí klub hráči nahradit zaplacený poplatek za smírčí řízení a plnit dle platné smlouvy,“ uzavírá Libor Zbořil s doplněním, že zatím není jasné, zda klub nepodnikne další právní kroky.

TOP