CAIHP spolupracuje s ČSLH na začleňování současných a bývalých hráčů do trenérského prostředí

CAIHP dlouhodobě spolupracuje s Českým svazem ledního hokeje na začleňování bývalých, ale i současných hráčů do trenérského prostředí. Máme za to, že je potřeba hráče, kteří mají chuť předávat své zkušenosti z dlouholeté praxe, udržet v hokejovém prostředí. Každý, kdo se chce trenéřině věnovat a předávat své zkušenosti, pomůže náš hokej vrátit tam, kam z historie a úspěchů patří.

CAIHP se proto ve spolupráci s ČSLH snaží vytvořit další trenérské licence, které by zohledňovaly hokejovou praxi, kterou mají hráči za sebou, ať už to jsou specializace, které hráče rozdělí na trenéry brankářů, obránců, útočníků nebo trenéry hokejových dovedností, ale také na video kouče nebo kondiční trenéry.

Velký dík v tomto ohledu patří PhDr. Zdeňku Vojtovi, který má strukturu trenérských licencí na starosti.

Společně se snažíme vytvořit licenci, která by zohledňovala počet odehraných zápasů v hokejové kariéře hráčů a zkrátila by dobu studia. Dále také aby se uvažovalo o tom, aby hráč, který odehraje určitý počet zápasů a k tomu absolvuje studium trenérské licence B coach, mohl stát na střídačce extraligových a prvoligových týmů v roli hlavního trenéra.

V současné době má každý hráč, který odehrál 200 mistrovských utkání získat Licenci B coach, která mu umožňuje okamžité zapojení jako trenéra do trenérské práce.

V posledních dvou letech vzrostl zájem o studium trenérských licencí díky aktivitě CAIHP a vstřícnosti ČSLH.

Věříme, že jdeme správnou cestou k tomu, aby byl český hokej znovu úspěšný.

 

TOP