Česká asociace hokejistů podpořila Jaroslava Otevřela částkou přes sto tisíc korun

27.12.2015

IMG_1813modifiedPřed extraligovým utkáním Tipsport extraligy Zlína s Mladou Boleslaví obdržela manželka Jaroslava Otevřela paní Martina společně s dcerou Terezou šek na částku 122 700 korun vybranou členy CAIHP v hokejových kabinách.  Sbírku organizovala Česká asociace hokejistů a naplnila tak opět svoje motto #držímepřisobě. Jaroslav Otevřel je po vážném úrazu ve finské lize před devatenácti lety ochrnutý. Šek rodině Jaroslava Otevřela předal společně s generálním manažerem zlínského hokeje Mgr. Karlem Adamíkem předseda hráčské asociace Marek Černošek.

Během slavnostního aktu ve vánoční sváteční atmosféře pozdravil Jaroslav Otevřel zaplněný Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně prostřednictvím zdravice na videokostce zavěšené nad ledovou plochou. „Pozdravuji všechny hokejové fanoušky a moc děkuji všem za podporu, hlavně hráčské asociaci. Přeji všem hezký zbytek svátků a užijte si dnešní zápas. Díky a na shledanou,“ pověděl sedmačtyřicetiletý Otevřel, který žije společně s rodinou ve zlínské čtvrti Louky.

IMG_1818Otevřel se vážně zranil v utkání finské ligy mezi Pori a Jyväskylä v únoru 1996 po nešťastném střetu s Rusem Vitalijem Karamnovem. Rodák z Uherského Brodu, který hrál i NHL v dresu San José Sharks, utrpěl v dresu Ässätu Pori vážné zranění páteře a ochrnul od ramen dolů. Dlouhá rehabilitace mu přinesla pouze malé pokroky, ale svůj osud bere velmi statečně. Přesto, jak sám říká, vede s manželkou a dcerou takřka spokojený život.

text: Zlin Press – Roman Ordelt

 

TOP