Pohl se po sporu dostal až do reprezentace

20.04.2014

Petr Pohl byl prvním hmatatelným příkladem, kterému v boji o peníze výrazně pomohla hráčská asociace. Karlovy Vary mu po nepovedené sezoně chtěly výrazně snížit smlouvu, s čímž útočník nesouhlasil. A začaly spory, kvůli nimž vynechal úvodních 14 extraligových kol. „Vedení se mě chtělo zbavit už v létě, ale já nenašel jiné angažmá. Tak jsem se snažil dohodnout,“ vzpomíná Pohl.

Jeho zaměstnavatel však nechtěl ustoupit a trval na snížení smlouvy o třicet procent. „Klub s hráčem podepisuje smlouvu a musí počítat, že může mít výpadek formy. Není přece možné zásadně měnit podmínky, se kterými předtím obě strany souhlasily,“ argumentoval tehdy šéf asociace Marek Černošek.

Díky jeho pomoci nakonec došlo k dohodě, díky kterému se Pohl mohl vrátit zpátky na led. V opačném případě by byl celou sezonu (tedy až do konce svého kontraktu) bez herní praxe a v létě by velice těžko sháněl práci. Místo toho patřil ve Varech k nejlepším útočníkům a dostal se dokonce do širšího výběru reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky před MS 2014.

TOP