Slávistům byly i díky asociaci splaceny dluhy

03.06.2014

České asociaci hokejistů se povedl další dílčí krok k ochraně práv a zájmů svých členů. Pomohla vyřešit spor v pražské Slavii, která některým hráčům kádru dlužila v minulé sezoně nevyplacené mzdy. Při řešení situace přišel už na přelomu roku s prosbou o pomoc Jaroslav Bednář, což byl podnět pro předsedu asociace Marka Černoška i právní kancelář Legalcom.

„Jsem si vědom toho, že samotný proces byl zdlouhavý, ale pro nás to byla první kauza hromadného vymáhání dluhů hráči versus klub,“ uvedl Černošek. „Nejpodstatnější teď je, že má dobrý konec.“

Kauzu provázely některé medializované výroky ze strany Richarda Benýška, jednoho z akcionářů vršovické organizace, který se snažil bagatelizovat fakta tím, že jsou v extralize dluhy hráčům běžnou věcí. Proti takovýmto tvrzením se CAIHP vždy ohradí. Dnešním dnem jsme však byli informováni o dorovnání dluhů vůči hráčům Slavie, a to za osobní iniciativy jak Richarda Benýška, tak spolumajitele klubu Vladimíra Pittera. Ten se na vyřešení celého sporu aktivně podílel.

„Osobně si přeju, aby se podobných případů dělo v českém hokeji co nejméně. Byl to ovšem příklad toho, že kromě dalších chystaných priorit umíme našim členům v případě podobných problémů opravdu pomoci,“ tvrdí Černošek. Na uzavření slávistického případu má podle něj velkou zásluhu také Josef Řezníček, ředitel extraligy a předseda smírčí komise Českého svazu ledního hokeje. „Byl nestranný a velmi mi pomohl při všech krocích, které jsme podnikali při legitimní ochraně zájmů našich členů,“ dodal šéf asociace.

TOP