Tvrzení Slavie nejsou pravdivá, říká Černošek

06.06.2014

Když vedení hráčské asociace informovalo o splacených dluzích ze strany HC Slavia Praha vůči svým hráčům, reagoval na to klub svým prohlášením. V něm zpochybnil zásluhy CAIHP na vyřešení sporu. Proto se předseda asociace Marek Černošek rozhodl k celé kauze ještě jednou vrátit. Zásadně totiž s výroky managementu Slavie nesouhlasí, asociace hráčům pomohla.

„Ve věci dlužných částek mezi hráči a vedením HC Slavia Praha se hráčská asociace angažovala velmi aktivně a tvrzení vedení Slavie nejsou pravdivá. Dřívější útok pana Richarda Benýška na moji osobu byl úsměvný a nemělo cenu na něj reagovat, ale pokud Slavia chce tvrdit, že asociace na vyplacení dlužných částek neměla zásluhu, musím se proti tomu ohradit,“ reaguje nyní Černošek.

Už v březnu Marka Černoška mediálně napadl Richard Benýšek, jenž stále ještě aktivnímu obránci vzkázal, ať se raději stará o to, aby Kladno hrálo lépe a nemuselo řešit možné riziko sestupu. Na začátku tohoto týdne Slavia vydala prohlášení, v němž se mimo jiné píše, že se klub dohodl na splátkách přímo s hráči bez zásluhy asociace.

„Samotný klub je v situaci, kdy má pohledávky za svými partnery. V předchozích letech také docházelo k prodlení ve výplatách,“ uvedl člen představenstva Slavie Vladimír Pitter na oficiálních stránkách klubu.

Černošek nesouhlasí. „Právní kancelář Legalcom, která zastupuje hráče prostřednictvím asociace v případech sporů, poslala na přelomu roku klubu výzvu ve formě přepisu podrobně vyčíslených dlužných částek hráčů a Slavia dostala dostatek času na řádné urovnání všech dluhů.“

„Po marném uplynutí této lhůty jsme se podle předpisů ČSLH obrátili na Smírčí komisi svazu a předali jsme jí celý spis hráčských nároků i s výzvou, která byla Slavii zaslána a na kterou nebylo reagováno,“ dodává šéf asociace. „K nápravě došlo až poté. Míra našeho přičinění byla zásadní a nejde to bagatelizovat žádnými vyjádřeními do tisku.“

TOP